• LIDSTVO

VLADA NAŠLA OPATŘENI, JAK ZABRANIT MASAKRUM

Ladislav Větvička
Listopad 19, 2015
Ve Strakate akademii se sešli všeci. To už je taky zvyk, že vlada se každu středu sejde. V ponděli a utery je furt brzo po vikendu, čtvrtek a patek - to už je vlastně taky maly vikend. Středa je idealni den.

Kudrnač zahajil zasedani klasicky: "Tuž co dneska budeme robit synci?"

Ta divna feminystka se pokusila protestovat, že neni žadny synek, ale nikdo ju nebral važně, bo tu nebyli novinaři. Amerycky agent, nasazeny do vlady za učelem prosazovani nesmyslu prohlasil: "Měli byzme přijmout opatřeni k zabraněni takych masakru, jaky se stal v Uherskem Brodě, jinak to tu brzo bude huste tajak u mě doma v Ameryce." To už je u socanu taky zvyk. Když nemaju co robit, vymysli si problem, a pak přijmu jakesik opatřeni. Pokud možno subor opatřeni.

Kudrnač se zamyslel: "Tuž to je važny problem. Jaky navrhujete subor opatřeni, synci?" Ozvala se zas ta Engelsova vnučka: "Ja bysem to všecko zakazala. Zebereme lidem zbraně a bude klid. Navic jim znemožnime branit se tym našim cypovinam, co tu vymyšlame, kdybyzme je třeba čimsik naštvali."  To už je u socanu taky zvyk. Jak si vymysli problem, pak hnedka dalšim krokem je omezit, zakazat, zpřisnit. Oni za to nemožu, socani už su taci.

To vyprovokovalo Endyho, bo se začal bat, že mu chtěju zebrat kulovnicu na koroptve: " Drženi zbrani nie je problem. Však počet vražd už dvacet roku klesa. Pozrime se raději na ty kurvy, co vražďa nožem. Většina přepadeni, vražd a domacich zabijaček u nas doma v Humennem se robi nožem.

"Ale domaci zabijačky su už přece zakazane, sam sem to přes brusel protlačil", ozval se agent. To už je u cizich agentu neznajicich česky jazyk taky zvyk. Nedokažu rozlišit mezi slovy domaci zabijačka a domaci zabijačka.

"Mlč, somár", utřel agenta Endy. "Nevieš čo táraš." 

"Musime s tym pohnut synci, bliži se poledne", začal byt nervozni kudrnač, bo v jednu ho čekala vyměna rovnatek, na keru byl už tři měsice objednany. To už je u socanu taky zvyk. Zruši poplatky u dochtora a pak se hrozně divi, že nejbližši volny termin je za pul roka. Kudrnač se obratil na minystra pro D1: "Ťok, vymysli cosik, minule se ti to povedlo s tym navyšovanim pokut, vymysli zas jakusik kokotinu!"

"Proč zrovna ja? Už fčil sem všeckim za hňupa! Vždyť ste mi to přikazali. Byla to moje povinnost!" To už je taky zvyk, že když blbec zrobi chybu, tak bude tvrdit, že to byla jeho povinnost. "Ať fčil vymysli jakusik cypovinu minyster pro zdravi".

"Tuž zrobime to tajak s tyma cigarama. Na každem nožu bude do jedne třetiny varovny napis, na druhe straně bude obrazek jakesik zabite roby, Každy nuž bude muset byt zamčeny v trezoru aby se k němu nedostala nepovolana osoba, v obchodach omezime prodej enem osobam nad 21 roku a všechny nože budu zakonem ztupene a bude jim zlomena špica, aby nešťastnu nahodu nedošlo k neštěsti. Za pašovani nožu z Polska zavedeme vyšši tresty a za drženi noža bez licence bude deset roku natvrdo."

"A neni deset roku moc, na to, že člověk nic zleho nezrobil?" "Neni. Deset roku za nic je přiměřene. Bo kdyby cosik zrobil, dostane dvacet"

Kudrnač se usmal: "No vidite, jak zme si dneska krasně zavladli. Končim schuzu. A přišti tyden zas tady, synci. Vymyslime zas jakysik jiny problem."

Ladislav Větvička, vladni pozorovatel, Strakata akademija

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY