• LIDSTVO

RADY A TIPY, JAK PŘEŽÍT CESTU HROMADNOU DOPRAVOU II.

Clarisa de Casta
Únor 02, 2015
Pracovní proces je u konce a hurá domů. Nebudu předbíhat, ještě musím zvládnout cestu autobusem. Je pozdní odpoledne a již se stmívá. Dnes řídí Vrah, alespoň budu doma dřív. Možná. Musím ještě nakoupit.

Dnes jede méně lidí. Po odbavení se usazuji za řidiče a mnu si ruce za volný flek. Čeká mě třicet minut myšlenkového guláše v hlavě. Kde že jsem to ráno přestala? Nevím, nějaká oběť se jistě najde. Ve vozidle je mírné přítmí. Letmo očkem přelétnu pasažéry z okolí. Po chvíli v zorném poli vpravo se mi cosi nezdá. A je to tu zase.

 

 

Vedle mne přes uličku sedí drobná slečna. Ztuha zvládám odhadnout věk. Něco mě bije do očí. Cože, na klíně drží leoparda? Fuj, to jsem se lekla, je to kabelka! Plastová obrovská hranatá kabelka s neforemnými uchy. Trochu jetá, vidím vytřepené nitě. Nenápadně si osůbku prohlížím víc, ani nedutám… Co ty kalhoty? Džínové nohavice do zvonu s barevnou výšivkou po celé délce a s pěticentimetrovým záhrnem? Holka, kde jsi to viděla??? Na tebe si musím dát pozor! Pokukuji dál.

Nepřestávám se divit.

Zpod ohrnuté nohavice vykukuje kulatá špička jakéhosi černého obutí. Neumím rozpoznat, zda se jedná o workery, nebo dokonce bagančata. Musela bych se ohnout. Opět lapám po dechu. Hnědou buřtíkovou bundu s límcem na ramena nechávám bez povšimnutí. Ale něco mi tu nehraje. Jasně, je to kapuce!

Ale ne jen tak ledajaká! Růžová mikina s kapucí s vnitřní síťovanou podšívkou v tyrkysové barvě na efekt. To jako vážně? Už jsem rozčilená. Čím dál lepší, holka! Zaměřuji se na obličej a jsem překvapená. Celkem pěkná holka, dobrá pleť, husté vlasy. Tak sakra, kde je problém?

Přistihla jsem se, že na ni stupidně civím. V hlavě marně přemítám, co jí k tomu vede. 

Je jí to putna? Má chlapa? A co on? Je mu to jedno, jak vypadá? Třeba je hodná… Proč jí to někdo nepoví? Mám to udělat já? Je to trapný? Proč to řeším? To se nedá. Mám si ji vyfotit? Tohle mi nikdo neuvěří. Raději ne, lidi si budou klepat na čelo.

 

 

Juj, abych nepřejela! Pomalu budu vystupovat. Zase to uteklo. Holka, zapamatovávám si tě. Budu tě monitorovat. 

Jsem rozhozená. Nesmím zapomenout ještě dojít nakoupit!

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY