• LIDSTVO

POBLÍŽ BRNA BYLO OBJEVENO OBROVSKÉ LOŽISKO CUKRU. MÍSTNÍ SE ALE BOUŘÍ

Emil Jestřáb
Červen 08, 2015
Česko má po letech opět velkou šanci stát se v zásobování cukrem zcela soběstačnou zemí. Nejnovější geologický průzkum totiž ukázal, že se pod moravskou obcí Hvozdec nachází ložisko přírodního cukru o téměř 99procentní čistotě a v objemu minimálně 150 milionů krychlových metrů.

Krystaly přírodního cukru I Foto: Česká geologická společnost

 

Podle odborníků by nám takové množství cukru při jeho dnešní spotřebě vystačilo nejméně na dalších 200 let

Věc má ale háček, a tím jsou bouřlivé protesty místních občanů, kteří o plánované těžbě nechtějí ani slyšet. V případě, že k ní stát skutečně přistoupí, by totiž muselo dojít ke zbourání celé jihomoravské obce.

„Co vám k tomu mám říct, přijela dvě černá auta, vyskákalo z nich asi 10 chlapů a šli od chalupy k chalupě. A že prý musí každý podepsat, nebo budou problémy. Ale my se tu nenecháme zastrašit a ani nalákat na nějaké jejich unimobuňky. Bydlení je to sice hezké, ale kam dám třeba slepice? Zkrátka tady jim nikdo neprodá ani psí boudu,“ říká starosta Hvozdce Josef Vlach (STAN).

 

Obrovské ložisko cukru se nachází pod obcí Hvozdec (okr. Brno-venkov)

 

Kde se u Brna tak rozsáhlé ložisko vzalo, jak vůbec došlo k jeho objevení a kdy se začne s těžbou? Na to jsme se zeptali profesora Jihočeské univerzity a zároveň i předsedy České geologické společnosti (ČGS) Jindřicha Kolomazníka.

Těžba cukru? Ve škole nás učili, že se tato surovina získává z cukrové třtiny, řepy a dalších zemědělských plodin.

Skutečně, málokdo ví, že takový ten běžný cukr, který doma používáte při vaření, ať už je to krystal, nebo moučka, nemusí pocházet pouze z rafinerie. Může se klidně jednat o takzvaný cukr těžený neboli přírodní. Do České republiky je ho každoročně ze zemí Jižní Ameriky dovezeno kolem 70 tisíc tun. To je zhruba 20 procent naší celkové roční spotřeby, která loni překročila hranici 350 tisíc tun.

 

Jindřich Kolomazník při geologickém průzkumu I Foto: archiv J. Kolomazníka

 

Kde se vůbec cukr v takovém množství na Moravě vzal?

Dnes už s určitostí víme, že se někdy koncem třetihor právě v okolí Brna rozprostíraly rozsáhlé porosty cukrové třtiny. Naše území se tehdy nacházelo v oblasti kolem rovníku a díky tomu zde panovaly podmínky pro tuto sladkou rostlinu zcela ideální. A stejně tak i mechanismus tvorby přírodního cukru je již detailně známý. Vlivem různých záplav totiž docházelo k tomu, že se jednotlivé rostliny ukládaly pod vrstvy bahna a písku, kde z nich pak byl, za působení obrovských tlaků a při současném zamezení přístupu vzduchu, vylouhován tento téměř čistý cukr. Popsaný proces zde probíhal po miliony let, proto je ložisko tak objemné. Jeho mocnost místy dosahuje až 300 metrů.

 

Brzy prý budeme všichni sladit cukrem z Hvozdce I Foto: archiv redakce

 

Jak k objevu došlo?

Vlastně náhodou. Jistý pán z Hvozdce, nebudu vám říkat jeho jméno, jelikož má nárok na 10procentní nálezné, a bude z něj tedy velmi bohatý člověk, si nechal na své zahradě udělat vodní vrt. K jeho úžasu z něj ale začala vytékat sladká voda. A tak se, jak říkám, čirou náhodou, přišlo na to, že pod Hvozdcem má náš stát zásoby cukru na další dvě století.

Po nedávném objevu by se prý Česko mohlo zařadit mezi světové producenty cukru, jakými jsou například Mexiko, Brazílie a Chile.

My zatím nevíme, jak se naše vláda rozhodne. Půjde-li cestou částečného vývozu, nebo budeme-li si surovinu šetřit pro potřeby státu. Já osobně bych ale nevyvážel. Už teď máme cukru nedostatek.

 

Povrchový cukrový důl poblíž Mexico City (Mexiko) I Foto: ČGS

 

To je rozumné. Kdy plánujete spustit těžbu?

Chtěli bychom to stihnout do konce letošního roku. Dělají nám ale starosti místní a jejich razantní protesty. Je sice pravda, že celá obec bude muset být zbourána, ale většinou se stejně jedná o vlhká a napůl se rozpadající stavení. Lidé navíc dostanou krásné nové bydlení splňující nejvyšší současné nároky. Až se vypořádáme se všemi těmi kverulanty, případně i pomocí vyvlastnění jejich majetku, okamžitě přistoupíme ke skrývce zeminy nad budoucím povrchovým dolem.

 

„Krásné nové bydlení splňující nejvyšší současné nároky,“ říká J. Kolomazník

 

Jak ten bude velký? 

Celé ložisko má průměr přes 5 kilometrů. Takže přibližně tu samou plochu bude zabírat i samotný důl.

 

Cukr (z něm. Zucker, z arab. sukkar) je přírodní sladidlo, sladká poživatina. Chemicky je to sacharóza, tedy disacharid složený z jedné molekuly glukózy a jedné molekuly fruktózy. Vyrábí se v cukrovarech, hlavně z cukrové třtiny, cukrové řepy, a dodává na trh v krystalech, prášku, kostkách atd. Cukr se též těží v cukrových dolech (hlavně Mexiko), ale potom se jedná o takzvaný cukr přírodní. Světová produkce cukru (výroba i těžba) činí kolem 160 milionů tun ročně, a cukr je tak hospodářsky velmi významná komodita.

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY