• LIDSTVO

PENÍZE SE NEOSVĚDČILY. RODINA TEĎ PROSÍ O MORÁLNÍ PODPORU

Hedvika Zídková
Červen 11, 2015
Pomáháme potřebným! Stejně jako většina českých periodik se i my připojujeme k hromadné akci, zorganizované veřejnou ochránkyní práv MUDr. Annou Šabatovou a na její žádost zveřejňujeme výzvu k podpoře této citově strádající rodiny.

Rodina teď potřebuje hlavně morální podporu I Foto: ilustrační

 

Nemocná maminka paterčat a tatínek bez práce. Jsou rádi za každý projev účasti.

Vzhledem k tomu, že maminka trpí vleklými zdravotními obtížemi, musel její druh a současně tatínek dětí Antonín odejít z práce a zůstat na rodičovské dovolené.

Alexandra je totiž po operaci kýly a zřejmě ji podle neověřených informací čeká invalidní důchod. Situaci by mohl vyřešit opětovný nástup pečovatelek, o těch ale nechce mladá paní Kiňová ani slyšet. „Ta poslední dostala facek jak máku a hnali sme jí s mámou svinským krokem!”

 

Vážení spoluobčané! 

Zatímco pětice capartů roste jako z vody, starosti rodičů o to, jak zajistit klidný chod domácnosti, pokračují. Předchozí snaha státu, charitativních organizací a soucitných jednotlivců se naprosto minula účinkem. Ani pečovatelky, které měly mamince s dětmi pomáhat se neosvědčily, právě naopak, obraz rodiny svými vyjádřeními v médiích ještě zhoršily. Kancelář ombudsmana proto nyní vyhlašuje další, tentokrát nehmotnou sbírku.

Neposílejte už žádné peníze a hmotné dary, rodina Antonína Krosčena a Alexandry Kiňové teď potřebuje hlavně Vaši morální podporu! Vyjádřit ji můžete například zadáním inzerátu do novin, živým vstupem v rádiu, zasláním korespondenčního lístku rodině, nebo osobním telefonátem.

 

„Teplé slovo potěší," říká paní Kiňová I Foto: Kancelář veřejného ochránce práv

 

Jak říká matka paní Kiňové: „Jídla jsme měli, že se to muselo vyhazovat. A k čemu to bylo? Vůbec k ničemu! A peníze? Ty nám taky žádný štěstí nepřinesly. Ať nám lidi radši třeba zavolaj, zeptaj se, jak se máme, nebo ať aspoň pošlou koresponďák. Teplý lidský slovo potěší dycky nejvíc”…

Adresa pro zasílání morální podpory (bude předána rodině):

Rodinné centrum Milovice, nám. 30. června 507

289 24, označení “Paterčata”

Děkujeme Vám, že pomáháte!

Mgr. Blanka Kleslová, Kancelář veřejného ochránce práv

 

Jste poslední, kdo to ještě nezveřejnil, důrazně nás upozornila Anna Šabatová 

 

Vzhledem k závažnosti situace, vyžadující okamžitou pomoc, se naše narychlo svolaná redakční rada usnesla na zaslání podpůrného dopisu strádající rodině. A to ještě dnes!

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY