• LIDSTVO

OTEVŘENÍ NÁRODNÍ KNIHOVNY JE V NEDOHLEDNU. PRAHA ODMÍTÁ PLATIT

Emil Jestřáb
Červenec 30, 2015
Nedáme už za Národní knihovnu ani o korunu navíc, a když budeme muset, budeme se soudit!

Tak vidí vedení Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou řešení problému s úzkým vchodem. Ve čtvrtek začne jednat s právníky firmy OKD Ostrava, která je generálním dodavatelem stavby.

Ta vyjde Prahu zatím zhruba na 7 miliard korun. O kolik ji zvětšení vstupu do knihovny prodraží, se ještě neví. Stejně tak není známo, kdy bude otevřena.

 

Vchod do knihovny nevyhovuje dnešním vysokým nárokům I Foto: ČTK

 

„Již jsem poslal zhotovitelům jasné dotazy, kdo a na základě čeho zhotovil zjevně nevhodnou velikost a z jakého důvodu se záležitost neřeší již několik měsíců. Povedeme s dodavateli jednání o tom, zda uznají svou chybu a jsou připraveni ji napravit,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Pokud by se Praha a OKD nedohodly, město zvažuje, že se obrátí na soud. Tento krok by ještě předtím museli projednat a schválit radní hlavního města, uvedl Dolínek. Pokud Praha najde viníka, bude po něm chtít nahradit škodu, aby nemusela platit zvětšení vstupu ze svého.

Jak dlouho práce potrvají a kolik budou stát, zatím nikdo neřekl. Podle vyjádření Dolínka z minulého týdne to může být v řádu desítek milionů.

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY