• LIDSTVO

KONEC PODVODŮ DROBNÝCH ŘEMESLNÍKŮ? ZÁDOVÁ POKLADNA JE DAR Z NEBES, ŘÍKÁ ANDREJ BABIŠ

Emil Jestřáb
Červenec 07, 2015
Patnáct miliard korun ročně vybraných navíc na DPH. Takovou částku do rozpočtu si slibuje ministr financí od nového japonského vynálezu - zádové registrační pokladny pro elektronickou evidenci tržeb.

Ani řemeslníci bez stálé provozovny se tak prý už od příštího roku nevyhnou zdanění svých příjmů. 

Přesně před týdnem se na ministerstvu financí konala schůzka, která rozhodla o podnikatelském komfortu desítek tisíc drobných řemeslníků. V pondělí 1. července se v kanceláři Andreje Babiše rozhodlo, že se elektronická evidence tržeb bude týkat i této velice problémové skupiny živnostníků. 

 

Zádová registrační pokladna (ZRP01) I Foto: výrobce Sharp

 

„Řešíme už jen technické věci a možná ještě případnou slevu na pořízení pokladny pro ty chronické podvodníky,“ prohlásil ministr financí Babiš.

Klíčového setkání se kromě něj zúčastnila také jeho náměstkyně Silvie Hrochová, šéf finanční správy Matěj Janíček a tři zástupci Asociace malých a středních podniků - výkonná ředitelka Eliška Svoradová, místopředsedkyně představenstva Pavla Břízová a předseda Karel Haslík. „Je to velmi racionální rozhodnutí, ministr je moudrý muž,“ řekl Haslík. 

 

Andrej Babiš gratuluje a současně děkuje japonským vývojářům I Foto: MFCR

 

„Japonci nám skutečně, jak se říká, vytrhli trn z paty. Ministerstvo financí se už dokonce chystalo ke spuštění náboru desetitisíců nových daňových kontrolorů tak, aby mohl vždy minimálně jeden být neustále přítomný u každého drobného řemeslníka po celou jeho pracovní dobu. Jinak by to prostě nešlo. Když je totiž moji lidé načapali třeba někde na stavbě, rozeběhli se nám tihle podvodníčci jako myši. A pak je pane redaktore někde dohledávejte. My teď ještě budeme čekat, jak na naši objednávku pokladen zareagují v Japonsku. Ono se totiž jedná o naprostou novinku, která disponuje sofistikovanými funkcemi a flexibilní anténou, a je o ní tedy obrovský zájem i ze strany chorvatské vlády,“ řekl našemu magazínu Andrej Babiš.

 

Sofistikovaný japonský výrobek prý vládě vytrhne trn z paty I Foto: výrobce Sharp

 

Trend takzvané nositelné elektroniky přišel pro vládu právě včas. Nebýt jeho, pravděpodobně by prý nikdy k vynálezu takto lehké a tím i příjemně se nosící pokladny nedošlo. Miniaturizovaná zádová registrační pokladna od firmy Sharp je dle vyjádření mnoha námi oslovených odborníků takový malý technický zázrak, který jde prý možná až za samotnou hranu dnešních výrobních možností. 

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY