• LIDSTVO

KONEC DOHADŮM. CELOU VÝHRU V EUROJACKPOTU NAKONEC ZÍSKALA JEDINÁ OBEC!

Clarisa de Casta
Červen 09, 2015
Rekordní výhru v evropské loterii Eurojackpot vyhrála Horní Radouň z Česka.

 

Jak uvedl mluvčí Evropské unie (EU) Hans Breidthardt, dosud nejvíc v této loterii vyhrál loni v září švédský Stockholm a to necelých 17 tisíc uprchlíků.

Radouni nyní běží lhůta 35 dní, během které si musí vyzvednout výhru. 

"Jakmile nás obec osloví, do 30 dní obdrží všechny vyhrané běžence. Celých 42 tisíc v jedné splátce. Výhry v této loterii samozřejmě podléhají zdanění, výherce tedy do unijního rozpočtu odvede ještě 2000 € za každého vyhraného," uvedl Breidthardt.

 

„A jaká jsou v té Radouni děvčata?" ptá se většina uprchlíků I Foto: Eurojackpot

 

K zisku hlavní výhry musela Horní Radouň trefit všech devět vylosovaných čísel. Pravděpodobnost získání prvního pořadí byla pouhých jedna ku 126 miliónům.

Uprchlická loterie Eurojackpot se hraje v 17 evropských zemích a dosavadní druhá nejvyšší výhra padla v Německu, bylo to kolem 10 tisíc statných Afričanů.

Zeptali jsme se pana Josefa Hrabla, zástupce šťastné výherkyně a zároveň i starosty Horní Radouně, jaké jsou jeho pocity a jak vůbec hodlá obec s tak rekordní výhrou naložit.

 

Hans Breidthardt předává Josefu Hrablovi certifikát výherce I Foto: Eurojackpot

 

To už jste asi dvacátý novinář, který se mě na to ptá, a já všem odpovídám stejně. Zkrátka, že jsem šťastný. Opravdu jsme už vůbec nedoufali, od rána tu všichni slavíme. Navíc tiket jsem vyplňoval já, a o to je teď má radost větší.

Jste první česká obec, která v Eurojackpotu uspěla. Jak s výhrou naložíte?

Hlavní je, že se na nás konečně usmálo štěstí. A jaké budou naše další kroky? Tak o tom se ještě musíme poradit, tím jste mě trochu zaskočili.

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY