• ZVĚŘ

EVROPOU OBCHÁZÍ STRACH

Clarisa de Casta
Duben 27, 2015
Z Afriky do ní totiž přilétl roj smrtících komárů. V Itálii po sobě tento zmutovaný hmyz zanechal doslova spoušť. A míří dál na sever…

Komár pisklavý (Culex pipiens) zmutoval do neobvyklých rozměrů

 

Obrovský roj komárů čítá podle odhadů odborníků až statisíce kusů velkých přibližně 10 centimetrů a v jižní Itálii má na svědomí už nejméně 700 lidí, hospitalizovaných s těžkým pokousáním. Minimálně 20 z nich je podle italských lékařů v bezprostředním ohrožení života, a to díky alergické reakci na komáří kousnutí.

 

Signorina Silvani - jedna z mnoha obětí komáří invaze

 

Smrtící komáři pocházejí z oblasti afrického Konga a mají za sebou velmi nezvyklou mutaci genu, který je zodpovědný za jejich velikost. Zjednodušeně řečeno, takto zmutovaný komár může růst po celou dobu svého života. Zákeřný hmyzí druh napadá i domácí zvířectvo, hlavně králíky a slepice, které jím mohou být doslova uštípány a poté je odnáší do svého hnízda, kde jimi krmí svá mláďata.  

 

Zákeřný hmyz napadá i domácí zvířectvo

 

Strach se teď přesouvá do dalších evropských zemí - hejno právě míří dále na sever a přes Rakousko může za pár dní dorazit až do České Republiky. Krajské úřady se už na komáří invazi pečlivě připravují.  

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY