• MÓDA

DEVADESÁTKY – ANO, NEBO NE?

Clarisa de Casta
Červen 10, 2015
Kohokoliv se zeptám, jakou že dobu v oblékání si již nikdy nepřeje vrátit, odpověď zní vždy stejně. Ani za nic prostě nechceme opakovat oděvní pokusy a omyly devadesátých let minulého století.

Doba to byla krásná. Oblečení již méně...

 

A není se co divit. Mišmaš všeho a ničeho byl v podstatě jen a pouze koncentrovaný chaos a nevkus.

Ale co čert nechtěl, stalo se skutkem. Pro většinu lidí, co nad devadesátkami ohrnují nos, tento styl oblékání bohužel doslova obživl a dočkal se tak své reinkarnace. Masivní vlna vyšisované džínoviny, kalhot tzv. mrkváčů, krátkých topů nad pupík, sportovních úborů a tenisek s bublinou v podrážce nás drtí svou silou.

Proklatě, proč se ty devadesátky vrací? Kdo o ně stojí? Nikomu nesluší, tak komu tím prospějí?

Jak praví klasik: „Je to hnus, velebnosti!“ 

 

Proklatě, proč se ty devadesátky vrací?!

 

Dámy, sáhněte si do svědomí, která z vás si stoprocentně může dovolit krátké tričko nad pupík a doplnit jej legínami. Před zrcadlem slečny s tukovým hadem kolem pasu jistě zapláčou a dívky se štíhlýma nohama a s trupem krabice jakbysmet. My ostatní, krev a mléko nebo nějaké to kilo navíc, my tento trend bojkotujeme.

Nejsme jitrnice!

Naopak, co chválím, jsou ikonické tenisky Air Max. Byly, jsou a zůstanou nadčasové. Tyto botky sluší každé noze a díky značce, která je uvedla na trh, budou nejspíš nesmrtelné.

 

Plísňáky, plísňáče...aneb: Návrat někdejší ikony

 

Když to celé shrnu, opakující se trendy jsou v pořádku, ale buďme realisté. Dnešní móda je svobodná a díky tomu velmi lichotivá. De facto si každý z nás může nosit, co chce.

Nám ženám jde v podstatě jen o jedno, chceme se líbit a cítit se pohodlně. Ta, která se ráda svírá v korzetu, ať se do něj šněruje, a ta, co chce nosit pod sukní kovové obruče, ať navštíví sběrné suroviny. Proti gustu žádný dišputát.

Jen pevně doufám, že nás jednoho dne nesemele návrat rokoka.

Nerada bych, aby mi zpod sukně čouhaly krajkové bombarďáky, na ksichtě jsem nosila mušku a na hlavě pod nánosem pudru paruku plnou vší. Pak by se nám po devadesátkách mohlo zastesknout a čert vem vyvalené faldy v kalhotách s vysokým pasem.

 

Ohodnoťte tento článek!

Anketa

Už jste si pořídili plísňáče?

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY