• LIDSTVO

CHRAŇME NAŠE LESY!

Emil Jestřáb
Únor 04, 2015
Lidé mají tendenci myslet si, že na jejich osobě, tedy na jednotlivci při ochraně přírody příliš nezáleží. Není to ale pravda, což vám nyní ukážeme na jednoduchém příkladu.

Stojí za to jej chránit

 

Vezměte si například nábytek a jeho výrobu, které na celém světě padnou ročně za oběť tisíce zdravých stromů. Těch stromů, které by, nebýt pokáceny, vyrobily miliony metrů krychlových životodárného kyslíku! 

Nebylo by to ale mládí, kdyby nepřišlo s novým a vskutku neotřelým nápadem. Totiž s výrobou nábytku z vysloužilých, již nepotřebných palet.

A jelikož se o tomto nejnovějším trendu chceme dozvědět co nejvíce, vyrážíme teď za osobou nejpovolanější, přímo za ekologem a vynálezcem paletového nábytku panem Matějem Stropnickým.  

 

Zahradní sestava Boubín, prodejní cena 29.900,-Kč

 

Naše cesta vede do malé vísky ve středních Čechách jménem Sosní. Na návsi potkáváme místní obyvatelku paní Miladu Křiváčkovou, která nám na náš dotaz, kde najdeme pana Stropnického, pod slibem anonymity sděluje: „Jo, Stropnický, to je ten barák až na konci vsi. Tam jak je ten děsnej bordel. Tam raději ani nejezděte!" 

První věc, která nás velmi zaujme, je vzezření obydlí, v němž mladý inovátor přebývá. Rozhodně bychom jej ale nenazvali „bordelem“. Záliba v ekologii a urputná snaha o záchranu planety z něj totiž přímo dýchá.  

To bude pěkná reportáž, říkáme si s kolegou a vystupujeme z auta. V tom okamžiku už ze dveří vychází i sám vynálezce a za halasného pokřikování nám jde naproti.

 

Matěj Stropnický před svým domem v Sosní

 

„Co tu chcete, vy dvá debilové s tim skopčáckým dýzlem? Nevíte, co z toho de za svinstvo?“

„Dobrý den, pane Stropnický. Takové přivítání jsme sice nečekali, ale asi máte pravdu.“ 

„Jasně že mam, ty fašoune! Sem se ptal, co tu chcete.“

„Přijeli jsme na tu domluvenou reportáž. Náš šéfredaktor vám přece včera volal.“ 

„Volal? Kam jako volal? Já přece nemam telefon! Víte, vy dvá debilové, jaký škodlivý energie takovej telefon vyzařuje?!“

„Jsme tu vůbec správně?“ ptám se kolegy a zapaluji si cigaretu. To se ale panu Stropnickému vůbec nelíbí. 

„Típni to, ty pražskej demente, kdo to má čuchat, nechci dostat rakovinu! A vypadněte vodsaď, nebo na vás pustim psa!“ 

Po zmínce o psovi raději rychle nasedáme do auta a ujíždíme zpátky ku Praze. 

Sakra, kde jsme udělali chybu? Měla to být zajímavá reportáž o výjimečném člověku vyrábějícím unikátní nábytek, a místo toho takové fiasko! 

Celou zpáteční cestu jsme potichu přemýšleli. A pak nám to došlo. Ano! Bylo to naše první setkání s opravdovým ekologem a my jsme udělali spoustu začátečnických chyb. 

Příště na to půjdeme úplně jinak, s mnohem lepší přípravou a vy se již teď můžete těšit na zajímavou reportáž o výrobě nábytku z použitých vinných a pivních sudů!

 

Ohodnoťte tento článek!

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY