• LIDSTVO

BUDETE MUSET VRÁTIT ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ? OTESTUJTE SE!

Emil Jestřáb
Květen 13, 2015
Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy České Republiky a Agenturou pro bezpečnost silničního provozu BESIP, vám nyní přinášíme jednoduchý test, díky kterému zjistíte, přijdete-li o oprávnění k řízení motorového vozidla.

Jako celá řada dalších periodik, se i my účastníme hromadného testování zraku českých řidičů. Test zraku řidiče je velmi rychlý a s jeho výsledkem se můžete ihned seznámit pod testovacím obrazcem.

 

Zahleďte se prosím pozorně na testovací obrazec níže...

 

 Obrazec pro testování zraku řidiče I Zdroj: MDCR, BESIP 

 

Pokud jste měli pocit, že se obrazec vlní, cuká či jinak pohybuje, nebo dokonce dělalo-li se vám při pohledu na něj nevolno, pravděpodobně trpíte defektem přenosu vzruchů z oční sítnice do zrakového centra v mozku.

Jako řidiči tedy můžete být vysoce rizikoví. S největší pravděpodobností totiž nedisponujete schopností reálného vyhodnocení dopravní situace a adekvátní reakce na ni.

V případě, že byl výsledek vašeho testu pozitivní, jste povinni odevzdat svůj řidičský průkaz nejpozději do 30 dnů na nejbližším dopravním inspektorátu. Pokud tak v zákonné lhůtě neučiníte, můžete být pokutováni částkou až do 50 000,- Kč.

 

Ohodnoťte tento článek!

Anketa

Budete vracet řidičský průkaz?

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY