• LIDSTVO

80LETÝ MUŽ POKOUSAL NA PŘÍBRAMSKU DVA LIDI, POLICISTÉ HO ZASTŘELILI!

Emil Jestřáb
Červen 04, 2015
Zastřelit útočícího agresivního muže, který předtím pokousal mladíka (19) a dalšího muže (30), a poté se ještě snažil napadnout mladou ženu (18), museli dnes ráno policisté v Bratkovicích na Příbramsku.

Podlitiny na předloktí jednoho z napadených dokládají razanci útoku I Foto: PČR

 

Dívka před rozzuřeným starým mužem utekla na strom. Ten se poté rozběhl i proti dvěma zasahujícím policistům.

Policisté zaslechli z nedalekého křoví křik a když vyběhli směrem k němu, uviděli ženu utíkající před agresivním mužem. Strážníci začali na starce křičet, a odvrátili tak na chvíli jeho pozornost od mladé dívky. Ta vylezla na vysoký strom, avšak rozběsněný muž stále vyskakoval na její nohy.

 

 

K události došlo dnes po poledni v Bratkovicích. Dívka se před pokousáním zachránila na stromě I Foto: redakce

 

„Použili jsme proti němu pepřový sprej, avšak zřejmě neúčinně, jelikož pokračoval v napadání. V tu chvíli byl asi dva metry daleko, přičemž se náhle otočil a rozběhl se proti nám. Proto jsme ho zastřelili“, řekl novinářům zasahující policista. 

 

S mužem prý v minulosti nebyly žádné problémy I Foto: archiv obce Bratkovice 

 

Co stálo za zoufalým činem starého muže? Mohl to být hlad? Na to jsme se zeptali policejního psychologa Jaroslava Konopáska, který má s trestnou činností důchodců bohaté zkušenosti.

„Jistě že mohl. Myslím si ale, že hlad byl pouze spouštěčem jeho řádění a že pachatel pravděpodobně trpěl nějakým typem poruchy osobnosti. Člověk, který je pouze hladový nikdy nejedná takto razantně. Na druhou stranu se není čemu divit. Dnešní důchodci byli totiž za minulého režimu zvyklí žít v nadbytku. Ale to už dávno není pravda. Vezměte si, že dnešní starci kupovali po celý svůj život potraviny za až nesmyslně nízké ceny. Například litr mléka stál v té době 2 koruny a rohlík dokonce pouhých 40 haléřů! A to spolu s relativně vysokými platy vytvořilo v tehdejší společnosti atmosféru nadbytku. Zatímco dnes je finanční situace těchto lidí diametrálně odlišná, a následkem toho nám důchodci začínají přerůstat přes hlavu“.

Zjišťujeme další okolnosti případu.

 

Ohodnoťte tento článek!

Anketa

Byl podle vás zásah policistů přiměřený?

KOMENTÁŘE

PODOBNÉ ČLÁNKY